Psichologo konsultacija

Ką galime vadinti psichologu?

Psichologas – tai ne mažiau kaip 5-erių metų trukmės psichologijos studijas baigęs specialistas, turintis visas psichologo darbui reikalingas kvalifikacijas.

Patyręs psichologijos specialistas geba suteikti profesionalų psichologinį įvertinimą: atidžiai įvertinti paciento asmenybės savybes, charakterio tinkamumą profesinei veiklai, nustatyti vad. intelekto koeficientą, įvertinti atmintį, dėmesingumą, mąstymo gebėjimus bei kitus svarbius veiksnius. Taip pat psichologas nustato galimus psichikos sveikatos sutrikimus bei patiriamas psichologines, emocines ar santykių problemas.

Į psichologą patariama kreiptis šiais atvejais:

  • kankina vienišumo jausmas;
  • kyla dažni konfliktai, nesutarimai su draugais bei artimaisiais;
  • norima išspręsti romantinių santykių problemas;
  • išgyvenote netektį, skyrybas, sunkią ligą;
  • persekioja neigiamos mintys, liūdesys, nerimas;
  • laisvai gyventi trukdo įvairios baimės ar fobijos;
  • kenčiama dėl piktnaudžiavimo alkoholio, narkotikais ar kitomis medžiagomis;
  • kamuoja valgymo sutrikimai.

Ko tikėtis iš psichologo?

Šis specialistas taiko profesionalias konsultacijas: jos padeda žmogui geriau įvertinti bei suprasti kylančius iššūkius, susijusius su psichologine bei emocine savijauta. Taikomos konsultavimo priemonės leidžia asmeniui koreguoti savo elgesį, padeda įveikti bejėgiškumo pojūtį ir sugrąžina savikontrolės jausmą, teigiamą požiūrį į save bei supančią aplinką.

Psichologinio konsultavimo tikslas – padėti žmonėms išsiaiškinti, suprasti bei spręsti asmeninius arba tarpasmeninius su psichologine savijauta ar elgesiu susijusius sunkumus. Psichologinės konsultacijos metu psichologas gali padėti atpažinti ir keisti negatyvų ar nelogišką mąstymą, suformuoti teigiamą požiūrį į save bei išorinį pasaulį, įveikti beviltiškumo ir bejėgiškumo jausmą, jaustis atsakingu ir kontroliuojančiu savo veiksmus, sugrąžinti gebėjimą jausti malonumą, surasti kasdienių problemų sprendimus, atrasti stipriąsias savo puses ir pasinaudoti jomis įvairiose gyvenimo srityse, įveikti stresą, potrauminius išgyvenimus, spręsti tarpasmeninius konfliktus.

Papildomas studijas baigęs ir reikalingą pasiruošimą turintis psichologas taip pat gali taikyti psichoterapijos gydymo metodą: taikant specialias taktikas, kurios padeda žmogui geriau suvokti ir koreguoti tam tikrus elgesio motyvus, jausmus, mintis, kurie trukdo gerai jaustis.

Tiesa, svarbu atkreipti dėmesį, kad psichologas negali taikyti medikamentinio gydymo, kuris gali būti reikalingas tam tikriems psichikos sutrikimams gydyti – tai paskirti gali gydytojas psichiatras.

Kaip išsirinkti sau tinkamiausią psichologą?

Tai labai atsakinga užduotis: ryšys su psichologu yra atviras ir intymus. Kviečiame išsirinkti specialistą atsižvelgus į savo nusiskundimų pobūdį ir individualius kriterijus: veiksminga pagalba gali būti suteikiama tik tokiu atveju, jeigu bendraudami su specialistu jausitės komfortiškai ir būsite atviri.

Esame subūrę daug skirtingų sričių psichologijos specialistų, kurie konsultuoja įvairiomis temomis, individualiai ir grupėmis. Registracijos metu nukreipsime Jus į būtent Jums tinkamiausią psichologą!

Pagrindinės psichologijos kryptys:

  • Bendroji psichologija – tiria bendriausius suaugusio, psichiškai ir fiziškai sveiko žmogaus psichikos reiškinius ir jų dėsningumus. Bendrosios psichologijos specialistai apibendrina kitų psichologijos šakų duomenis, analizuoja tyrimo metodus, teorinius principus, psichologijos sąvokas.
  • Gelštatinė psichologija – psichologijos kryptis, kurios esminė idėja – kad psichiką ir jos reiškinius reikia matyti bei tirti kaip unikalias, tačiau vientisas struktūras.
  • Kognityvinė psichologija (pažinimo psichologija) – psichologijos mokslo šaka, kurios tyrimo objektas yra pažinimas, informacijos perdirbimas smegenyse, susijęs su psichikos reiškiniais kaip suvokimas, atmintis, dėmesys, mąstymas ir emocija.
  • Psichodinaminė psichologija – psichologijos kryptis, kurios objektas – psichologinės jėgos ir procesai, kurie yra žmogaus elgesio, jausmų ir emocijų pamatas. Psichodinaminė psichologija nagrinėja, kokį ryšį šios jėgos turi su dabarties ir ankstesniais žmogaus emociniais išgyvenimais, psichologiniais patyrimais.
  • Pozityvioji psichologija – sąlyginai nauja psichologijos kryptis, kurios šalininkai, pasitelkę įvairius tyrimus bei studijas, siekia atskleisti ir puoselėti žmogaus gerąsias savybes, talentus, padidinti savivertę, pasitenkinimą gyvenimu, o ne tiesiog gydyti emocinius, psichologinius sutrikimus.
  • Specialioji psichologija – šią psichologijos šaką atstovaujantys specialistai tiria organizmų įvairių fizinių anomalijų (nebylumo, aklumo, kurtumo) įtaką žmogaus psichikos raidai ir funkcionavimui.

Mūsų specialistai atstovauja ir kitas psichologijos kryptis bei mokyklas.

Galimi konsultacijų būdai:

  • Individualios konsultacijos – užsiėmimų metu dalyvausite tik Jūs ir psichologas. Patyręs specialistas padės išspręsti kamuojančius emocinius sunkumus, rasti konfliktų priežastis ir padės įveikti kitus psichologinius iššūkius.
  • Porų konsultacijos – porai ar šeimai susidūrus su santykių sunkumais, porų terapijoje specialistas siekia padėti abiem partneriams vienu metu. Tokiose konsultacijose klientas yra pora, abu jos nariai dažniausiai dalyvauja seansuose vienu metu. Konsultacijų tikslas – padėti išspręsti susiklosčiusias problemas, nors neretai klaidingai manoma, kad porų terapija siekia bet kokia kaina išlaikyti žmones kartu. Taip, specialistai stengiasi padėti porai išlikti, tačiau kartais pagalbos reikia ne vien liekant kartu, bet ir oriai išsiskirant.
  • Konsultacijos vaikui – psichologo pagalba itin efektyvi vaikams, išgyvenantiems tėvų skyrybas, patiriantiems bendravimo, elgesio, emocines problemas, adaptavimosi sunkumus darželyje ar mokykloje bei kitas problemas.
  • Grupiniai užsiėmimai – tai dar viena veiksminga psichologinės pagalbos forma: čia dalyvauja ne tik vienas asmuo ir psichologas, o dalyvių grupė. Tokia sąveika kiekvienam dalyvaujančiam suteikia specifinį gydomąjį poveikį. Grupiniai užsiėmimai gali būti derinami su individualiomis konsultacijomis.

Kiek kainuoja vizitas?

Kiekvienas atvejis individualus, tad kaina priklauso nuo užsiėmimo laiko, psichologo kvalifikacijos ir kitų veiksnių. Tikslią vizito kainą Jums nurodys registruojantis konsultacijai.

Kaip vyksta konsultacijos?

Konsultacijos gali vykti gyvai, psichologo kabinete: jų metu aptariamos ir analizuojamos žmogų kamuojančios problemos, pritaikomi efektyvūs jų įveikimo būdai.

Taip pat užsiėmimai gali vykti internetu, naudojant vaizdo skambutį.

Psichologo konsultacijų nauda:

  • Padeda rasti ir analizuoti konfliktus, kylančias asmenines ir tarpasmenines problemas;
  • Padeda įveikti bejėgiškumo pojūtį;
  • Sugrąžina savikontrolės jausmą, teigiamą požiūrį į save bei supančią aplinką.
  • Padeda kovoti su psichikos ir emociniais sutrikimais.

Kiek laiko trunka emocinio gijimo procesas?

Konkrečią situaciją būtina įvertinti individualiai. Siekiant padėti pagyti, gali prireikti kelių, keliolikos ir daugiau vizitų. Tai priklauso nuo traumos pobūdžio, individualių žmogaus savybių ir kitų veiksnių.

Visas kliūtis įveikime kartu – pasikalbėkime!

consultations picture

Ieškote profesionalios konsultacijos?

Sprendžiame įvairias emocines ir psichikos sveikatos problemas, sujungiame klientus su patyrusiais psichikos sveikatos specialistais.

Psichinė ir emocinė sveikata yra geros savijautos pamatas. Neatidėliokite pagalbos sau. Mūsų misija – padėti Jums pasveikti.

Užsiregistruokite per 1 minutę!

Pradėti seansą

Sukūrė:

logo