Kaip sugadinti santykius su paaugliu – 10 būdų

Kaip sugadinti santykius su paaugliu – 10 būdų

Dominuokite

  1. Visais būdais demonstruokite, kas čia šeimininkas, duokite suprasti, kad esate viršesnis, o paauglys tik „piemuo“. Tai galėtų skambėti taip: „čia mano namai, mano ir taisyklės“; „už mano pinigus pirktas telefonas, galiu atimti kada panorėsiu“; „tėvo žodis šventas“.
  2. Akivaizdžiai demonstruokite lūkestį, kad vaikas kažkurioje srityje „žibėtų“, o jeigu to nepavyksta, neslėpkite nusivylimo. Kaip antai: „nebūk varškėtis, nori būt vyras, susiimk ir laimėk“; „nedaryk man gėdos prieš kaimynus“; „o Vandos dukra tai vien dešimtukais varo“.
  3. Didžiausią dėmesį, meilę, apdovanojimus skirkite tik prie geriausių rezultatų, tegul supranta, kad meilės reikia nusipelnyti, „Kaip tave myliu, vėl daugiausiai knygų klasėje perskaitei“; „nu wow ir pavarei šiandien pirmą vietą, nusipelnei apkabinimo“.

photo

Nepriimkite

  1. Pabrėžkite, kad jis kažkoks nepriimtinas juodulys: „visi vaikai kaip vaikai, o tu…“; „mes ne tam tave pasigimdėme“; „visai padavei į tėvo giminę, tipu tipu Kazlauskų Virgis“ (suprask, giminės gėda).
  2. Komentuokite kūną: „gal tu nebevalgyk tų ledų, jau taip žandai blizga“; „matei, kiek spuogų pas tave ant kaktos“; „su tokiom leškom, tai jau galėtum ribot kokakolas“; „nosis kaip pas kranklį“.
  3. Komentuokite aprangą: „atrodai, kaip skudurinė Onutė“; „kas į tokį žiūrės“; „su tuo auskaru atrodai kaip boba“.

Kaltinkite ir abejokite

  1. Sėkite kaltės sėklas, kad vaikas jums skoloj už tai, kad jį užauginote. „Viską, ką geriausia tau atidaviau, o dabar čia man akis draskai“; „kaip tau gali nepatikti šitą stovykla? Aš 300 Eurų už ją sumokėjau“; „baigi man visus syvus iščiulpti, įvarysi man ligą per tuos nervus“.
  2. Nužudykite svajonių ir fantazijų daigelius dar jiems nesuvešėjus. „Ne tavo figūrai baletas“; „bet tai ten labai sunku ta kinų kalba, ar tu sugebėsi?“; „kur tu paskui panaudosi ta komiksų piešimą?“

Atsiribokite emociškai

  1. Jeigu paauglys supyko, supykite dar stipriau, tvirtai laikykitės įsikibęs savo principo. „Nenori, užsilipdyk molį, kad daugiau manęs šito niekada neprašytum“; „gyvenime tau daugiau nieko neaiškinsiu“.
  2. Niekada neatsiprašykite, net kai jaučiate, kad pasikarščiavote. Išlaikykite išdidumą.

Jeigu esate tėtis/mama ir atpažinote save šiuose punktuose, tai nereiškia, kad esate blogas žmogus. Galbūt neturėjote progos išmokti pozityvios tėvystės įgūdžių savo šeimoje ar pats turėjote skausmingų išgyvenimų augant. Jie veikia jus dar ir šiandien… Psichoterapijos metu įsisąmoniname ankstesnius skausmingus išgyvenimus ir atrandame naujus, sveikesnius elgesio būdus.

Autorė: Vilma Krivickė

picture

Ieškote profesionalios konsultacijos?

Sprendžiame įvairias emocines ir psichikos sveikatos problemas, sujungiame klientus su patyrusiais psichikos sveikatos specialistais.

Psichinė ir emocinė sveikata yra geros savijautos pamatas. Neatidėliokite pagalbos sau. Mūsų misija – padėti Jums pasveikti.

Užsiregistruokite per 1 minutę!

Ieškoti specialisto