Psichologas internetu: kaip veikia internetinė terapija?

Psichologas internetu: kaip veikia internetinė terapija?

Yra daug priežasčių, kodėl jūs galite dvejoti asmeniškai apsilankyti pas psichologą. Kartais akis į akį bendravimas su psichologu gali kelti nerimą – juk gali atrodyti nemalonu pasakoti savo asmeninio gyvenimo detales nepažįstamam žmogui.

Vienas iš galimų sprendimų yra internetinė terapija arba konsultacija su psichologu internetu. Psichologas internetu gali būti puiki galimybė, ypač jei:

  • Jums sunku rasti laiko fiziškai eiti į psichologo kabinetą.
  • Jūs gyvenate mažame miestelyje, kur nėra pakankamai psichologų arba artimiausias gyvena toli.
  • Jums patogiau naudotis kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu, nei eiti į psichologo kabinetą pasikalbėti su nepažįstamu žmogumi.
  • Jums reikia lankstesnių valandų, nei gali pasiūlyti dauguma psichologų.

Internetinė terapija yra vis dar gana nauja terapijos forma. Tačiau tyrimai rodo, kad internetinė terapija dažnai gali būti tokia pat veiksminga kaip ir tradicinė terapija ir vis daugiau psichologijos paslaugų teikėjų pradeda ją taikyti.

Šiuo metu puikus metas pradėti naudotis internetine terapija. COVID-19 pandemija sukėlė didžiulį pokytį internetinės terapijos pasaulyje, paskatindama daugiau terapeutų remti internetines gydymo galimybes. Psichologas intrnetu tapo tokia pat natūrali paslauga, kaip ir fizinis apsilankymas psichologo kabinete ir daugeliui žmonių ji atrodo daug patogiau.

Dalykai, kuriuos reikia žinoti prieš kreipiantis į psichologą internetu

Internetinė terapija lyginant su tradicine gali būti daug patogesnė, tačiau ji nėra tobula. Daugelis tradicinės terapijos iššūkių vis vien galioja:

  • Gali prireikti šiek tiek laiko, kol rasite tinkamą specialistą.
  • Vis tiek turėsite atvirauti kai kuriomis galimai nepatogiomis temomis.
  • Jūs gaunate tai, ką įdėjote! Daugiausia iš konsultacijų gausite, reguliariai lankysitės, patys dėsite pastangas ir (jei tokie bus) darysite namų darbus.

Šie iššūkiai nėra naujiena. Jie taip pat apima ir tradicinę psichoterapiją psichologo kabinete. Tačiau internetinė terapija susiduria su naujais iššūkiais:

  • Terapeutai savo kabinetus kuria kaip,  patogią, ramią ir daugią erdvę. Taip pat, psichologų kabinetai yra privatūs. Konsultuojantis internetu, teks rasti savo ramią erdvę. Jei turite daug netvarkos arba kambario draugų, šeimos narių, gyvenančių kartu ir galinčių išgirsti, ką sakote, gali būti sunkiau įsijausti ir dalytis.
  • Terapija susijusi su bendravimu. Ir nėra tobulo pakaitalo bendravimui kaip bendravimas asmeniškai. Dalyvaujant vaizdo pokalbyje,  kūno kalba ir veido išraiškos maatomos, bet tai ne tas pats, kas gyva konsultacija. Jei tai balso skambutis be vaizdo, suprasti kūno kalbą ir elgseną bus neįmanoma. Bendravimas susirašinėjant visiškai paslepia emocines išraiškas ir kontaktą..
  • Technologijos išsprendžia daug problemų, tačiau kartu atsiranda ir naujų. Jums reikės tinkamo ir kokybiško interneto ryšio ir įrenginio, galinčio palaikyti pokalbį be vėlavimo. Net ir tada kartais gali kilti techninių sunkumų, ir ne visus jų galėsite numatyti ar jiems pasiruošti. Tai gali tik apsunkinti pokalbį su psichologu.

photo

GoTherapy tradicinė terapija, bet internetu

GoTherapy platforma jums leidžia išsirinkti psichologą, su kuriuo galite susitikti gyvai ar bendrauti internetu. Mūsų psichologų nuotoliu teikiamos paslaugos in iš esmės yra tokios pačios kaip ir įprastinės, išskyrus tai, kad jos vyksta internetu, o ne kabinete.

Užsiėmimai paprastai trunka penkiasdešimt minučių (kai kurie specialistai dirba 45 minutes). Psichoterapija  dažniausiai vyksta kassavaitinėmis sesijomis arba tokiu dažnumu, kokį jūs ir jūsų psichoterapeutas nuspręsite.

Internetinės terapijos privalumai

Yra daug priežasčių, kodėl žmonės pasirenka psichologo konsultacijas internetu, o ne terapiją psichologo kabinete. Parinkome kelis didžiausius internetinės terapijos pranašumus.

Internetinė terapija gali būti tokia pat veiksminga

Tyrimai rodo, kad psichoterapija vykstanti internetu gali būti tokia pat veiksminga kaip ir apsilankymas psichologo kabinete, gydant įvairias psichikos sveikatos problemas.

Vienoje literatūros apžvalgoje apie tyrimus nustatyta, kad nuotolinės konsultacijos  taikant kognityvinę ir elgesio terapiją yra tokios pat veiksmingos kaip ir tradicinė psichoterapija gydant vidutinio sunkumo depresiją. Kitoje apžvalgoje nustatyta, kad internetinė terapija buvo vienodai veiksminga gydant panikos ir socialinio nerimo sutrikimus.

Įrodyta, kad internetinė psichoterapija netgi veiksminga mažinant probleminį elgesį su lošimu.

Geras pasirinkimas atokioms vietovėms

Psichologo konsultacijos internetu suteikia prieigą prie psichikos sveikatos specialistų kaimo ar atokiose vietovėse gyvenantiems žmonėms. Gyvenantys kaime, labai dažnai paprasčiausiai negali turėti galimybės gauti jokio kito psichikos sveikatos gydymo, nes jų vietovėje yra mažai psichikos sveikatos įstaigų arba jų visai nėra.

Žmonėms gyvenantiems šiuolaikiniu, įtemptu grafiku, gali būti daug paprasčiau psichoterapijos sesijose dalyvauti nuotoliu, nei gaišti daug brangaus laiko važinėjant į sesijas, ypač jei psichologas ar psichoterapeutas dirba nepatogioje vietoje.

Prieinamumas žmonėms su fizine negalia

Internetinė terapija suteikia galimybę ja naudotis neįgaliems asmenims. Judėjimas gali būti didelė problema, kai kalbama apie prieigą prie psichikos sveikatos priežiūros.

Žmonėms, kurie negali palikti savo namų dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, fizinių ar psichinių ligų, psichoterapija internetu gali būti naudinga alternatyva tradicinėms psichoterapijos seansams specialisto kabinete.

Patogumas ir įperkamumas

Psichikos sveikatos specialisto konsultacijos internetu paprastai yra gana prieinama ir patogi paslauga. Kadangi terapijos seansuose lankysitės internetu patogiai savo namuose, dažnai galite suplanuoti seansus jums patogiausiu laiku.

Terapija gali būti labiau prieinama visiems

Interneto technologijos psichikos sveikatą daro prieinamesne.  Žmonės gali jaustis patogiai kalbėdami su draugais ir šeima apie fizinės sveikatos problemas, bet nesijausti taip pat, kai diskutuoja apie psichikos sveikatos problemas, kurios yra tokios pat svarbios, o kartais net ir svarbesnės bei tarpusavyje susijusios. Internetinė prieiga leidžia lengviau įveikti šią stigmą.

Psichologas internetu taip pat gali padėti žmonėms daugiau sužinoti apie savo psichinę sveikatą. Galite sužinoti daugiau apie sveiką elgseną ir įvairias įveikos strategijas, kurios padės pagerinti jūsų psichologinę sveikatą.

Nebūtina turėti kliniškai diagnozuotą būklę, kad galėtumėte pasikalbėti su profesionalu, todėl tiesiog psichologo konsultacija internetu gali būti paprastas būdas pradėti.

Psichologo konsultacijos internetu trūkumai – į ką reikėtų atkreipti dėmesį

Nors toks darbas nuotoliu gali būti labai naudingas žmonėms tam tikrose situacijose, jis neapsieina be tam tikros rizikos ir trūkumų, lyginant su tradicinėmis terapijos galimybėmis. Pateikiame kelis minusus, į kuriuos verta atkreipti dėmesį.

Konfidencialumas, privatumas ir nepatikimos technologijos

Asmeninės informacijos privatumas yra pagrindinis psichoterapijos prioritetas, tačiau gydymas internetu tam prideda naujų iššūkių. Konfidencialumas yra toks pat svarbus internetinėje terapijoje, kaip ir tradicinėse gydymo formose.

Kadangi informacija perduodama internetu, situacijos privatumo nutekėjimas ir įsilaužimai kelia kiek didesnį susirūpinimą. Technologijų problemos taip pat gali apsunkinti prieigą prie gydymo, kai jums jo tikrai reikia.

Kadangi į konsultacijas su psichologu internetu prisijungsite iš savo pasirinktos vietos, psichologas taip pat negali užtikrinti saugios vietos jums dalintis jūsų problemomis. Todėl yra labai svarbu, kad pacientas rastų vietą, kur jaučiasi saugus, nestebimas ir kitų negirdimas.

Etinės ir teisinės problemos

Internetinė terapija pašalina geografinius apribojimus, todėl teisinių ir etinių kodeksų vykdymas tampa sudėtingesniss. Psichikos sveikatos specialistai gali gydyti klientus iš bet kurios pasaulio vietos, o daugelyje valstybių taikomi skirtingi licencijavimo reikalavimai. Prieš pradedant procesą, svarbu žinoti kvalifikaciją ir patirtį.

GoTherapy psichologai internetu yra kvalifikuoti ir licencijuoti gydyti pacientus Lietuvos Respublikoje.

Kaip rasti psichologą internetu?

Psichologas internetu gali būti veiksmingas ir patogus būdas gauti psichikos sveikatos paslaugas. GoTherapy platformoje dirba daug psichikos sveikatos specialistų, mielai jus konsultuosiančių internetu.

Jei norite išbandyti internetinę terapiją, GoTherapy platformoje peržiūrėkite specialistų sąrašą, priklausomai nuo jūsų nusiskundimų. Konsultacijose nebijokite užduoti klausimų.

picture

Ieškote profesionalios konsultacijos?

Sprendžiame įvairias emocines ir psichikos sveikatos problemas, sujungiame klientus su patyrusiais psichikos sveikatos specialistais.

Psichinė ir emocinė sveikata yra geros savijautos pamatas. Neatidėliokite pagalbos sau. Mūsų misija – padėti Jums pasveikti.

Užsiregistruokite per 1 minutę!

Ieškoti specialisto

Sukūrė:

logo