Tinkamas psichologas ir kodėl svarbu jį rasti?

Tinkamas psichologas ir kodėl svarbu jį rasti?

Kodėl reikalingas tinkamas psichologas, o ne betkoks, pirmas sutiktas sąraše? Panagirinėkime šį, neretai klientams kylantį klausimą. Gera savijauta labai glaudžiai susijusi ne tik su mūsų fizine sveikata, bet ir su psichologine būsena. Kasdien patiriamos neigiamos emocijos, tokios kaip nuolatinė įtampa, įvairios baimės, stresas, liūdesys, pyktis, pervargimas net ir jauniems, visiškai sveikiems žmonėms gali apkartinti kasdienybę ar apskritai atimti gyvenimo džiaugsmą. Laimei, psichologinės pagalbos paieškos jau nėra taip smarkiai stigmatizuojamos. Gerėjant gyvenimo kokybei bei kylant pragyvenimo lygiui, mums jau nebepakanka rūpintis vien tik baziniais savo kūno ir sveikatos poreikiais, tad, prireikus, kreiptis profesionalios psichinės pagalbos ryžtamės vis dažniau. Na, o pasiryžę susiduriame su pirmosiomis dilemomis: kaip rasti sau tinkamą psichologą ir kaip tai gali įtakoti psichologinių konsultacijų eigą?

Kodėl toks svarbus tinkamas psichologas?

Galima sakyti, kad geras, Jums tinkantis psichologas yra lemtingas Jūsų psichologinių konsultacijų sėkmės ir naudos faktorius. Tik profesionalus ir visišką Jūsų pasitikėjimą pelnęs psichologas padės Jums atsiverti, papasakoti savo skaudžiausias, gėdingiausias, maloniausias ir nemaloniausias patirtis. Atskleisti baimes, paslaptis, išlieti širdį ir, tokio atvirumo dėka, geriau suprasti save bei atrasti kelius į geresnę psichologinę būseną, konstruktyvesnį mąstymą.

photo

Kas yra geras, tau tinkamas psichologas?

Visų pirma, prieš pradedant psichologo paieškas, patartina įsivardinti psichologinių konsultacijų tikslą. Galbūt psichologo pagalba Jums reikalinga kokiai nors konkrečiai problemai spręsti: pavyzdžiui įveikti depresiją, nerimo priepuolius. Išmokti tvarkytis su savo psichologine būsena stresinių situacijų metu; galbūt norite geriau pažinti ir suprasti pats save ar pagerinti santykius su aplinkiniais žmonėmis. O galbūt tiesiog ieškote patikimo žmogaus, kuriam galėtumėte atvirai išsipasakoti nebijodami pasmerkimo ar išdavystės? Psichologinių konsultacijų tikslo įsivardinimas padės lengviau surasti specialistą, besispecializuojantį būtent toje sferoje, kuri Jus labiausiai neramina. Ieškant psichologo, pravartu būtų bent minimaliai susipažinti su pagrindinėmis psichologijos kryptimis. Egzistuoja kognityvinė, bendroji, geštaltinė, psichodinaminė, pozityvioji, specialioji ir kitos psichologijos kryptys. Paprastai psichologai pasirenka vieną ar keletą šių krypčių ir konsultuoja pacientus naudodami būtent joms būdingas metodikas. Galbūt šiek tiek su jomis susipažinus, kuri nors šių krypčių jums pasirodys artima. Galėsite ieškoti būtent tą psichologijos kryptį atstovaujančio specialisto. Atsižvelkite į rekomendacijas. Galbūt kas nors iš Jūsų pažįstamų ar artimųjų jau naudojosi psichologo paslaugomis spręsdami panašias problemas, su kuriomis šiuo metu susiduriate Jūs? Gali jie gali rekomenduoti jiems padėjusį specialistą? O galbūt rekomendacijų pavyks rasti interneto forumuose ar socialiniuose tinkluose? Na, o kai jau nusižiūrėsite iš pažiūros Jums tinkantį psichologą, dar prieš registruodamiesi pirmajam vizitui pasitikrinkite, ar specialistas, pas kurį ketinate lankytis turi tinkamą išsilavinimą ir tikrai gali teikti psichologines konsultacijas.  

Kaip suprasti, kad psichologas, kurį išsirinkote Jums tinka?

Lengviausias būdas suprasti ar psichologas, kurį išsirinkote tikrai Jums tinka – įsiklausyti į save ir stebėti savo būseną ir jausmus konsultacijų metu. Psichologinės konsultacijos nėra lengvas procesas. Nereikia tikėtis, kad nuo pat pradžių psichologo kabinete jausitės tarsi būtumėt užsukę pas artimą draugą. Tačiau itin didelio diskomforto patirti taip pat neturėtumėte. Labai svarbu, kad bendraudamas su savo psichologu jaustumėtės kiek įmanoma patogiau. Raktas į psichologinių konsultacijų efektyvumą yra psichologo ir jo paciento tarpusavio pasitikėjimas, pagarba, ryšys. Todėl labai svarbu, kad jaustumėte, kad Jūsų psichologas gerbia Jus, Jūsų požiūrį, nuomonę, priima Jūsų individualumą. O Jūs, savo ruožtu, jaučiate, jog pasitikite juo kaip specialistu. Iš pirmo karto rasti sau tinkamą psichologą gali būti sunku, neretai pasitaiko atvejų, kai žmonės net keletą kartų pakeičia specialistą. O tuomet randa tą, su kuriuo jaučiasi saugiai ir gali sau leisti atvirauti. Ir tai visiškai natūralu. Kaip ne su kiekvienu žmogumi galime tapti gerais draugais, taip ne su kiekvienu psichologu galime jaustis saugūs ir suprasti. Tačiau skirti laiko tinkamo psichologo paieškoms tikrai verta, nes visos įdėtos pastangos tikrai atsipirks jį radus. Psichologas, su kuriuo rasite ryšį, bus puikus palydovas emocinės ir psichologinės sveikatos link, tad jei iš pirmo karto nepavyko – jokiu būdu nenuleiskite rankų. Jūsų lūkesčius ir poreikius atitinkantis specialistas tikrai egzistuoja. Belieka jį surasti iš mūsų specialistų sąrašo.

picture

Ieškote profesionalios konsultacijos?

Sprendžiame įvairias emocines ir psichikos sveikatos problemas, sujungiame klientus su patyrusiais psichikos sveikatos specialistais.

Psichinė ir emocinė sveikata yra geros savijautos pamatas. Neatidėliokite pagalbos sau. Mūsų misija – padėti Jums pasveikti.

Užsiregistruokite per 1 minutę!

Ieškoti specialisto

Sukūrė:

logo